Хрест є одним із найдавніших геометричних символів людства, що з’явився задовго до виникнення християнства. Незважаючи на очевидну для віруючих ясність, він досі залишається одним із найзагадковіших вселенських символів. Існує навіть ціла наука, яка вивчає форми та смисли хреста як знака…
Комплекти “Віра, Надія, Любов” відтворені за старовинними зразками початку ХХ століття. Сережки півмісяці та каблучка з такими важливими символами. Три кити, на яких стоїть цей світ, три найголовніші Божі чесноти, основа життя — Віра, Надія та Любов. Традиційно тріаду зображували…
Найціннішими вважались великі перлини, що добували в Перській затоці. Її називали Гурмижським морем, а звідси й “гурмижські”, “бурмицькі” перлини. в Україну їх завозили через Кафу (тепер Феодосія). Перлини невеликого і середнього розміру збирали в місцевих ріках. Дрібні перлини продавали на…
Якщо намисто служило основою комплексу прикрас, то дукач був у ньому центральною фігурою. Слово “дукач” – українська видозміна назви західноєвропейських золотих монет – “дукатів”. Також побутували назви «личман», «ягнус». Власне дукачем називали монету або медальйон із зображенням, яка могла прикрашатись…
З-поміж усіх традиційних прикрас вважалось найціннішим. Його ще часто називали «добре намисто», «мудре намисто», «щирі коралі». Хату не купуй, а купуй корали! Набір жіночих прикрас був показником статусу не лише його власниці, а й всієї родини, міг коштувати більше, ніж…