Про комплект ВІРА, НАДІЯ, ЛЮБОВ
Унікальний, бо до нас ще ніким не відтворений, особливий, бо про вічні цінності.

Презентуємо відтворення старовинних зразків початку ХХ століття — срібні півмісяці та каблучка з такими важливими символами. Три кити, на яких стоїть цей світ, три найголовніші Божі чесноти, основа життя — Віра, Надія та Любов. Традиційно тріаду зображували у формі символів:

✝️ Хрест — це символ Віри. Саме латинський хрест або, як іноді його називають «довгий», традиційно зображується у тріаді.

⚓️ Якір — це символ Надії. Ще до запровадження християнства, вважався священним предметом, адже нерідко був єдиним порятунком моряків, допомагав не збитися зі шляху, протистояти вітрам і течіям, залишатись в безпеці.

❤️ Серце — це символ Любові. Відображає спроможність відчувати цілісність всесвіту і діяти в гармонії з ним.

Найцінніше для нас те, що це не вигадка. Такі прикраси дійсно існували і сьогодні варті мати продовження. Старовинні зразки сережок та каблучки взято з книги "Українські прикраси", автори Самков О.М, Лепський В.В.

Прикраси виконані зі срібла у двох техніках — з емаллю та чорнінням. Тож розповімо про це детальніше.
Кольорові комплекти виготовлено в техніці ювелірної полімерної емалі. Найстаріші прикраси з емаллю були знайдені під час розкопок на Кіпрі, а звідти традиція виготовлення перекочувала у Візантію, а потім до нас, в Київську Русь. Робота з емаллю – це складний та кропіткий процес, який вимагає від майстра особливої точності рухів та тонкого відчуття металу, з яким він працює. Спочатку різцем «виймають» метал, а потім у ці заглиблення заливають емаль. Така техніка відома ще з XII ст. є найдавнішою з усіх існуючих, має назву «виїмчаста». Кожен виріб майстер створює вручну, складність роботи полягає ще й в хімічних випарах при нагріванні. Саме тому вироби з емалюю завжди цінувались дуже високо. Для нас якість понад усе. Ми хочемо аби цінність традиційних прикрас не зменшувалась сумнівними матеріалами виготовлення, як-то пластикові "коралі" чи металева фурнітура. Тому створюючи такі особливі комплекти, обрали полімерну емаль італійського виробництва. Це складна речовина, яка має міцні зв'язки, а відтак найвищу якість. Прикраси не втрачають яскравості кольорів, вода чи пил їм також не зашкодить. Емаль вигідно підкреслює красу срібла.
Чернь – це ще одна з найдавніших ювелірних технік. В ній виконані комплекти із затемненням візерунку. Завдяки такій техніці можна досягти контрасту барв в рельєфі та орнаменті прикраси. Чорніння – це сплав міді, срібла, сірки та свинцю, який вплавляють в основний метал на поглиблення в 0,3 мм. Нагріваючись, під високою температурою між вплавленою сумішшю "черню" і сріблом відбувається хімічна реакція. Окрім нових декоративних властивостей, чорнений виріб не буде так тьмяніти та не потребуватиме додаткового догляду. Колірна гама черні досить широка: від світлих, сріблясто-сірих відтінків, до благородних оксамитових, чорних тонів.

Доглядати обидва комплекти надзвичайно просто. Уникайте механічних ушкоджень. При потребі протирайте м'якою ганчіркою та носіть з посмішкою!


Фото: Олена Карпук